Logo

Rocznica współpracy ośrodków kultury Krnov- Prudnik
PL.3.22/3.3.07/13.04100

Projekt opiera się na wieloletniej współpracy ośrodków kultury w Prudniku i Krnowie ,która trwa już od 2008 roku. Głównym jego celem jest podsumowanie dotychczasowej wspólnej działalności oraz uzupełnienie jej o działania, które do tej pory nie wystąpiły a mają szansę zaistnieć gdyż są ku temu warunki po obu stronach partnerów projektu .Projekt skierowany jest do mieszkańców miast partnerskich Prudnika i Krnova i ma za zadanie przekonać ich do aktywnego uczestnictwa w kulturalnych wydarzeniach pogranicza oraz zaszczepić ,bądź rozwinąć potrzebę uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze.

Projekt obejmuje:

1/Cztery wystawy i wernisaże artystyczne dotyczące czterech dziedzin sztuki: grafiki ,malarstwa, rzeźby i fotografii. Podczas tych wydarzeń pokażą swoje prace artyści z Polski i Czech; prezentując swoją twórczość w międzynarodowych duetach artystycznych. Wernisaże otwierające wystawy łączą się z występami zespołów muzycznych z obu krajów . Są to bardzo ciekawe i oryginalne wydarzenia kulturalne ,dające możliwość pokazania szeroko pojętej twórczości artystycznej pogranicza większej liczbie odbiorców i koneserów sztuk pięknych.

2/Organizację 7 dniowego pleneru malarskiego ,w którym weźmie udział 12 artystów po 6 z każdego kraju/PL-CZ/zakończony wystawą poplenerową i uroczystym wernisażem ,na którym wystąpią muzycy z Polski. Plener będzie okazją do wspólnej pracy twórczej artystów z Polski i Czech ,źródłem nowych inspiracji wynikających z nowych kontaktów ,wymiany doświadczeń ,rozmów i wspólnego przebywania. Podczas pleneru zaplanowano również wycieczkę –„Śladami pogranicza”

3/Happening prezentujący wspólne działania współpracy transgranicznej poprzez ośrodki kultury z Prudnika i Krnova. Wydarzenie to będzie radosnym podsumowaniem i zarazem prezentacją naszych wspólnych dokonań ,podczas której wystąpią zespoły muzyczne i taneczne /PL-CZ//POK- MiKS/które brały udział w realizacji projektów w latach poprzednich. Impreza odbędzie się na scenie plenerowej Prudnickiego Ośrodka Kultury.

W ramach projektu „Rocznica współpracy ośrodków kultury Krnov- Prudnik”
PL.3.22/3.3.07/13.04100 odbyły się już :

21 luty 2014r.
Wernisaż i wystawa grafiki Bolesława Polnara i Ladislava Steiningera

11 kwietnia 2014r.
Wernisaż i wystawa malarstwa Michała Marka i Frantiska Kowolowskiego

29 maja 2014r.
Wernisaż i wystawa rzeźby Marka Sienkiewicza i Mateja Franka

14 – 20 lipca 2014r.
Plener Malarski połączony z wernisażem i wystawą poplenerową
1 sierpnia 2014r.
Happening

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa.
PRZEKRACZAMY GRANICE

Baner Baner Baner Baner Imprezy Baner Baner Baner

Nowe zdjęcia

WięcejPlus