Logo

Sztuka nas łączy
CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0000868

Projekt nawiązujący do doświadczeń z poprzednich lat, ma na celu łączenie i tworzenie sieci powiązań mieszkańców wspólnego regionu w obszarze kultury. Skierowany na wzmocnienie integracji na poziomie lokalnym i współpracy między instytucjami po obu stronach granicy, w formie kluczowych działań kulturalnych i edukacyjnych poświęconych sztuce i jej prezentacji: grafika, fotografia, malarstwo, rzeźba lub sztuka użytkowa.

Projekt obejmuje:

Cztery wystawy i wernisaże artystyczne w POK Prudnik i MIKS Krnov, dotyczące czterech dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby, grafiki i fotografii .Podczas tych wydarzeń swoje prace zaprezentują zarówno artyści z Polski jak i Czech w międzynarodowych duetach . Wernisaże otwierające wystawy będą połączone z występami zespołów muzycznych z obu krajów.

Ponadto odbędzie się 7 dniowy plener fotograficzny. Plener będzie okazją do wspólnej pracy twórczej fotoamatorów z CZ i PL. Stworzona zostanie społeczność , która będzie działała również po zakończeniu projektu. Wciągu 7 dniowego  pleneru, grupa fotografów koncentrować się będzie na zdjęciach obszarów przygranicznych ( artystyczne mapowanie wspieranego regionu Morawsko-Śląskiego i Opolskiego obszaru , jego kultury, architektury, przyrody.

Powrót do wyboru projektu

Baner Baner Baner Baner Imprezy Baner Baner Baner

Nowe zdjęcia

WięcejPlus