Logo

Chór „Jutrzenka”

Chór „Jutrzenka” to zespół wokalny z bogatą historią i tradycją. Został założony w roku 1946 r. przez Franciszka Leśniaka jako Nauczycielski Chór „Jutrzenka”. Działał przez rok, aby w 1956 r. wznowić działalność pod kierownictwem Kazimierza Marcinkiewicza.

Chórem przez wszystkie lata kierowało wielu dyrygentów, a obecnie jest nim nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Prudniku mgr Marcin Lewicki, którego współpraca z zespołem rozpoczęła się w styczniu 2012 r. Chór „Jutrzenka” to zespół aktywnie udzielający się w życiu kulturalnym miasta i gminy Prudnik (woj. opolskie). Czynnie bierze udział w uroczystościach państwowych i kościelnych. Koncertuje w kraju i zagranicą. Na swoim koncie ma koncerty podczas spotkania z papieżem Janem Pawłem II w Częstochowie oraz uroczystości III Światowej Pielgrzymki Sybiraków. Chór „Jutrzenka” wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia na festiwalach i konkursach. W 2002 r. chór uczestniczył w Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” w Olszance gdzie zdobył Grand Prix Festiwalu oraz I Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego. Obecnie chór znajduje się pod opieką Prudnickiego Ośrodka Kultury w Prudniku.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które miałby ochotę dołączyć do grona Chóru „Jutrzenka”. Członkiem chóru zostaje się bez przesłuchań, egzaminów i wszelkich formalności. Nie ma ściśle określonych terminów przyjęć. Przyjść może każdy i w każdym wieku (szczególnie liczymy na młodych). Nie ma potrzeby posiadania wykształcenia muzycznego i znajomości czytania nut. Liczy się zapał, odrobina wolnego czasu, chęć kontaktu z ludźmi i potrzeba śpiewania.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory ludowe, świeckie i sakralne. Spotykamy się nie tylko na próbach, ale organizujemy też spotkania towarzyskie i wycieczki.

Jeszcze raz gorąco zapraszam wszystkich miłośników śpiewu i pięknej muzyki na próby, które odbywają się w każdą środę o godz. 19.00 w Prudnickim Domu Kultury, a w czasie zimy gościnnie w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ul. Rynek 2 w Prudniku.

Szczegółowych informacji udziela Prudnicki Ośrodek Kultury.

  • Obraz
  • Obraz
  • Obraz
  • Obraz
  • Obraz
  • Obraz
  • Obraz
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner

Nowe zdjęcia

WięcejPlus