Logo

Aktualności

Powrót do przeglądania aktualnościPlus

Odsłuch on-line płyty "Tryptyk przebaczenia" formacji muzycznej Z prochu w proch

Za pośrednictwem Internetu, zapraszamy Państwa do uczestnictwa on-line w odsłuchu wyjątkowej płyty „Tryptyk przebaczenia”.

Czas Wielkiego Tygodnia to czas przejmujący i szczególny. Zwłaszcza w dobie pandemii… To czas wewnętrznej przemiany, do której inspirować nas może muzyka, malarstwo, sztuka, słowem: wszystkie dziedziny kultury. Za pośrednictwem Internetu, zapraszamy Państwa do uczestnictwa on-line w odsłuchu wyjątkowej płyty „Tryptyk przebaczenia”. Wtorek, 30 marca 2021 r godzina 18:00.

"Tryptyk przebaczenia" to płyta formacji artystycznej Z prochu w proch (w składzie: Bartosz Małczyński, Łukasz Kolman, Rafał Molenda). To zapis dźwięku w czasie rzeczywistym, bez korekty i retuszu. To muzyka w czystej postaci. To muzyczna improwizacja, która może stać się drogą do refleksji i zadumy. Artyści, za pomocą prezentowania ikon Łukasza Kolmana, wprowadzają odbiorcę w świat mistyki, metafizyki i motywów pasyjnych.

Słowo wprowadzenia (poetyckie intro) do tego wydarzenia on-line, specjalnie na ten wieczór przygotował dla Państwa Bartosz Suwiński.

O formacji:
Grupa Z PROCHU W PROCH powstała w 2016 roku w Częstochowie z inicjatywy Bartosza Małczyńskiego i Rafała Molendy. Zespół wykonuje muzykę improwizowaną na dwie gitary elektryczne i perkusjonalia, połączoną z prezentacją dzieł malarskich i graficznych o tematyce pasyjnej autorstwa Łukasza Kolmana. W listopadzie 2018 roku ukazał się pierwszy album grupy zatytułowany „Tryptyk przebaczenia”. Na prawach motta został tu przywołany fragment Psalmu 103. w przekładzie Czesława Miłosza: „On wie, jak jesteśmy zlepieni, / pamięta, że prochem jesteśmy”.

Zapraszamy.

Powrót do przeglądania aktualnościPlus
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner

Nowe zdjęcia

WięcejPlus