Logo

Nasze wydarzenia

Powrót do przeglądania wydarzeńPlus

"Poznaj świat"

Data: Wtorek, 7 - Lipiec 2020r. , godz: 17:30 ( 78 dni i 4 godziny temu)

PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku i Prudnicki Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie z podróżnikami w cyklu pt. "Poznaj świat". Tym razem Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski (Stones on Travel) opowiedzą nam o swojej pieszej wędrówce z Panamy do Kanady.


Prawie 12 tysięcy kilometrów, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Przemierzali więc razem dwa kontynenty, dobytek pchając na dziecięcym wózku, który zamienili w 50-kilogramowy dom.

Piesza podróż przez Ameryki była zmaganiem się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

35-45 kilometrów – tyle średnio Ola i Arek przechodzili w ciągu jednego dnia . Noce spędzali w miejscowościach, gdzie nikt się nie zatrzymuje. Na schodach pod sklepem słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to właśnie oni byli najważniejsi w tej podróży. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących autobusów i samochodów. To, co na poboczu Ameryk.

National Geographic Traveler Poland uznało pieszą wyprawę Oli i Arka z Panamy do Kanady za podróż roku 2019! Za promowanie idei odpowiedzialnego podróżowania, za naturalną prędkość poznawania świata, ludzi oraz siebie.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 7 lipca 2020 r., o godzinie 18.00 w Prudnickim Ośrodku Kultury z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Liczba uczestników będzie ograniczona do 64 osób. Podczas spotkania będą obowiązywać środki ochrony osobistej w postaci maseczek lub materiału zasłaniającego usta i nos.


Powrót do przeglądania wydarzeńPlus
Baner Baner Baner Baner Imprezy Baner Baner Baner Baner

Nowe zdjęcia

WięcejPlus