Logo

Nasze wydarzenia

Powrót do przeglądania wydarzeńPlus

„Anioły nadal latają w górach Syjonu”

Data: Piątek, 18 - Wrzesień 2020r. , godz: 17:30 ( 208 dni i 10 godzin temu)

Gośćmi spotkania z cyklu „Poznaj Świat” będą Agnieszka i Bartosz Wrzosek, którzy zrelacjonują swoją ekstremalną wędrówkę skalnymi kanionami stanu Utah w USA.

Podczas blisko rocznej podróży 48 letnim Volkswagenem Transporterem dookoła Ameryki Północnej, Agnieszka i Bartosz Wrzosek pływali w Wielkich Jeziorach Kanady, przemierzali bezludne drogi i góry Jukonu, podziwiali majestat Denali na Alasce, oglądali magiczne zachody słońca na kalifornijskich pustyniach, nocowali przy gejzerze w pomarańczowym Utah, jedli świeżo pieczony chleb przez Navajo w Monument Valley, karmili kozy na farmie w Meksyku i podziwiali wędrówki motyli Monarchów. Wspinali się na piramidy Majów w Gwatemali i ukradkiem podglądali Mennonitów w Belize. Przejechali przez całe Kordyliery, chodzili min: po szlakach amerykańskich i kanadyjskich Gór Skalistych, w parkach Kluaine na Jukonie czy Kenai i Denali na Alasce.


Przede wszystkim jednak poznali cudownych ludzi praktycznie każdego dnia  drogi. Poznali historie ich życia i mogli stać się jego częścią.

Podróżują dla chwil, ludzi i zapachów. Dają się ponieść chwili, zawierzyć ludziom i podążać trochę inną drogą, niż ta w przewodnikach turystycznych.


O cudownych miejscach, które odwiedzili, ludziach których poznali oraz o ich sposobie podróżowania opowiedzą podczas prezentacji zdjęć i filmów w Prudnickim Ośrodku Kultury. Gorąco zapraszamy na wyjątkowe spotkanie dla naszych turystów oraz gości odwiedzających nasze miasto pod górami Opawskimi.

Powrót do przeglądania wydarzeńPlus
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner

Nowe zdjęcia

WięcejPlus