Kliknij klawisz TAB i wybierz opcję klikając ENTER. Jeżeli przejdziesz całe menu WCAG, to okno schowa się i pojawi się ponownie treść strony.

Jazz Prudnik Festival

Jazz Prudnik Festival

 

 

- No to po co, według pana, jest jazz?

- Po to, żeby wiedzieć, że życie nie jest ani złe, ani ciężkie, ani krótkie. Jeżeli człowiek zapomni, co w nim ludzkiego, to, żeby słysząc muzykę, sobie przypomniał

Włodzimierz Kowalewski

Po raz pierwszy do Prudnika zawitał w roku 2007 i od razu podbił serca wielbicieli tego gatunku.  Z roku na rok rósł w siłę, stając się prestiżową imprezą  muzyczną, na którą zjeżdżają największe sławy jazzu polskiego i światowego. Zyskał renomę i stał się największą plenerową imprezą jazzową w województwie opolskim i czeskim pograniczu. 

Rok 2021 przyniósł nową odsłonę festiwalu, po raz pierwszy w swojej historii impreza trwała dwa dni. Stało się tak dzięki rozszerzeniu formuły o szereg wydarzeń towarzyszących, m.in. projekcję filmu, warsztaty wokalne, czy spotkanie autorskie z Witoldem Wnukiem, autorem wydanej w 2020 roku książki Jazz w Piwnicy pod Baranami, które  poprowadziła dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury - dr Sylwia Gawłowska. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone - POK © 2024 Polityka prywatności RODO Deklaracja dostępności Mapa strony

Webdesing: Logo WebInspiracje

Przeszukaj naszą stronę:

Schowaj wyszukiwarkę

Schowaj menu
Ten link otwiera nową kartę

Link zostanie otwarty w nowym oknie! Wyrażasz na to zgodę?


Otwórz ten link
Schowaj i wróć do strony

Galeria zdjęć:

    Cenimy Twoją prywatność. Zobacz jak dbamy o Twoje dane i poznaj nasze zasady dotyczące przetwarzania informacji.