Kliknij klawisz TAB i wybierz opcję klikając ENTER. Jeżeli przejdziesz całe menu WCAG, to okno schowa się i pojawi się ponownie treść strony.

Archiwalne projekty POK

Archiwalne projekty POK

Informacje przeniesione z poprzedniej (archiwalnej) strony WWW POK Prudnik.

Rocznica współpracy ośrodków kultury Krnov- Prudnik
PL.3.22/3.3.07/13.04100

Projekt opiera się na wieloletniej współpracy ośrodków kultury w Prudniku i Krnowie ,która trwa już od 2008 roku. Głównym jego celem jest podsumowanie dotychczasowej wspólnej działalności oraz uzupełnienie jej o działania, które do tej pory nie wystąpiły a mają szansę zaistnieć gdyż są ku temu warunki po obu stronach partnerów projektu .Projekt skierowany jest do mieszkańców miast partnerskich Prudnika i Krnova i ma za zadanie przekonać ich do aktywnego uczestnictwa w kulturalnych wydarzeniach pogranicza oraz zaszczepić ,bądź rozwinąć potrzebę uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze.

Projekt obejmuje:

1/Cztery wystawy i wernisaże artystyczne dotyczące czterech dziedzin sztuki: grafiki ,malarstwa, rzeźby i fotografii. Podczas tych wydarzeń pokażą swoje prace artyści z Polski i Czech; prezentując swoją twórczość w międzynarodowych duetach artystycznych. Wernisaże otwierające wystawy łączą się z występami zespołów muzycznych z obu krajów . Są to bardzo ciekawe i oryginalne wydarzenia kulturalne ,dające możliwość pokazania szeroko pojętej twórczości artystycznej pogranicza większej liczbie odbiorców i koneserów sztuk pięknych.

2/Organizację 7 dniowego pleneru malarskiego ,w którym weźmie udział 12 artystów po 6 z każdego kraju/PL-CZ/zakończony wystawą poplenerową i uroczystym wernisażem ,na którym wystąpią muzycy z Polski. Plener będzie okazją do wspólnej pracy twórczej artystów z Polski i Czech ,źródłem nowych inspiracji wynikających z nowych kontaktów ,wymiany doświadczeń ,rozmów i wspólnego przebywania. Podczas pleneru zaplanowano również wycieczkę –„Śladami pogranicza”

3/Happening prezentujący wspólne działania współpracy transgranicznej poprzez ośrodki kultury z Prudnika i Krnova. Wydarzenie to będzie radosnym podsumowaniem i zarazem prezentacją naszych wspólnych dokonań ,podczas której wystąpią zespoły muzyczne i taneczne /PL-CZ//POK- MiKS/które brały udział w realizacji projektów w latach poprzednich. Impreza odbędzie się na scenie plenerowej Prudnickiego Ośrodka Kultury.

W ramach projektu „Rocznica współpracy ośrodków kultury Krnov- Prudnik”
PL.3.22/3.3.07/13.04100 odbyły się już :

 • 21 luty 2014r. - Wernisaż i wystawa grafiki Bolesława Polnara i Ladislava Steiningera
 • 11 kwietnia 2014r. - Wernisaż i wystawa malarstwa Michała Marka i Frantiska Kowolowskiego
 • 29 maja 2014r. - Wernisaż i wystawa rzeźby Marka Sienkiewicza i Mateja Franka
 • 14 – 20 lipca 2014r. - Plener Malarski połączony z wernisażem i wystawą poplenerową

Obraz:

Obraz:

 

„Zabawne Pogranicze”

CZ.3.22/3.2.00/13.03915

Projekt będzie realizowany na bazie współpracy pomiędzy ośrodkami kultury z Krnova i Prudnika, która była nawiązana w 2008 rok. Głównym celem jest pogłębienie tej współpracy, rozwój życia społecznego, kultury, spędzania czasu wolnego za pośrednictwem wystaw, koncertów, wycieczek krajoznawczych i programów oświatowych.

Podczas trwania projektu dojdzie do wzajemnej wymiany doświadczeń, edukacji i połączenia wspólnych sił obu partnerów w ramach różnorodnych kursów, które będą prowadzone w obu ośrodkach. Podczas 18 miesięcy w ogrodzie Flemmichowej willi ,w ogrodzie i we wnętrzu Pałacu Franklów przedstawiony zostanie przekrój muzycznych stylów amatorskich muzyków z CZ i PL. Kulminacją tej działalności będzie festiwal krnowsko-prudnickiej kultury, który odbędzie się na rynku w Krnowie.

Po polskiej stronie zostanie stworzona i wyposażona pracownia w POK w której będą mogły odbywać się kursy arteterapii o ekologicznej tematyce. Poza tym odbędą się wycieczki krajoznawcze dzieci z Polski na tereny pogranicza polsko- czeskiego. Dzieci poznają najatrakcyjniejsze zabytki pogranicza i na bazie doświadczeń zdobytych podczas wycieczek, wykonają prace plastyczne z których przygotowane zostaną wystawy polsko-czeskimi wernisażami.

W ramach projektu „ Zabawne Pogranicze” CZ.3.22/3.2.00/13.03915 odbyły się:

 • 17 czerwiec 2015r, Koncert - Duet Klaunów
 • 17 czerwiec 2015r, Koncert - Zpewaci Zus
 • 18 czerwiec 2015r, Koncert - Caci Vorba
 • 18 czerwiec 2015r, Koncert - La Roma
 • 26 czerwiec 2015r, Koncert - Arythmia26 czerwiec 2015r, Koncert - LU-LU
 • 29 maja 2015r, Koncert - Boris
 • 29 maja 2015r, Koncert - Foliba
 • 23 maja 2015r, Warsztaty twórcze - malowanie na szkle
 • 24 kwiecień 2015r, Koncert - Duo Komarova Vilc

"Zręczne ręce"
CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0000201

Kolejny projekt realizowany na bazie współpracy ośrodków kultury z Prudnika i Krnowa. Projekt będzie miał wpływ na integrację mieszkańców pogranicza  uczestniczących w kursach arterapii o różnorodnej tematyce. Jest skierowany do wszystkich tych, którzy lubią tworzyć lub nauczyć się robić coś nowego. Celem projektu jest wzrost zainteresowania działalnością kulturalną w regionie i poprawienie jej jakości.

Podczas projektu będą realizowane warsztaty:

 • ceramiki
 • enkaustyki
 • malowania na jedwabiu
 • fimo
 • trawienia szkła
 • linorytu
 • wyrobu biżuterii

Projekt „ Zręczne ręce” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG V- A Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice.

W piątek 15 września w „ alerii na poddaszu” otwarta została wystawa podsumowująca cykl warsztatów twórczych zrealizowanych w ramach projektu” Zręczne Ręce”.
Poniej kilka fotograficznych migawek z otwarcia. Wystawę można oglądać do połowy października.

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 

Sztuka nas łączy
CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0000868

Projekt nawiązujący do doświadczeń z poprzednich lat, ma na celu łączenie i tworzenie sieci  powiązań mieszkańców wspólnego regionu w obszarze kultury. Skierowany na  wzmocnienie integracji na poziomie lokalnym i współpracy między instytucjami po obu stronach granicy, w formie kluczowych działań kulturalnych i edukacyjnych poświęconych sztuce i jej prezentacji: grafika, fotografia, malarstwo, rzeźba lub sztuka użytkowa.

Projekt obejmuje:

Cztery wystawy i wernisaże artystyczne w POK Prudnik i MIKS Krnov, dotyczące czterech dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby, grafiki i fotografii .Podczas tych wydarzeń swoje prace zaprezentują zarówno artyści z Polski jak i Czech  w międzynarodowych duetach. Wernisaże otwierające wystawy będą połączone z występami zespołów muzycznych z obu krajów.

Ponadto odbędzie się 7 dniowy plener fotograficzny. Plener będzie okazją do wspólnej pracy twórczej fotoamatorów z CZ i PL. Stworzona zostanie społeczność , która będzie działała również  po zakończeniu projektu. Wciągu 7 dniowego  pleneru, grupa fotografów koncentrować się  będzie na zdjęciach obszarów przygranicznych ( artystyczne mapowanie wspieranego regionu Morawsko-Śląskiego i Opolskiego obszaru , jego kultury, architektury, przyrody.

21 września 2018 w Galerii na Poddaszu odbyła się wystawa poplenerowa Sztuka nas łączy

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 

Region oczami młodych

Region oczami młodych - IV edycja rozstrzygnięcie konkursu.

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Nasi partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone - POK © 2024 Polityka prywatności RODO Deklaracja dostępności Mapa strony

Webdesing: Logo WebInspiracje

Przeszukaj naszą stronę:

Schowaj wyszukiwarkę

Schowaj menu
Ten link otwiera nową kartę

Link zostanie otwarty w nowym oknie! Wyrażasz na to zgodę?


Otwórz ten link
Schowaj i wróć do strony

Galeria zdjęć:

  Cenimy Twoją prywatność. Zobacz jak dbamy o Twoje dane i poznaj nasze zasady dotyczące przetwarzania informacji.