Kliknij klawisz TAB i wybierz opcję klikając ENTER. Jeżeli przejdziesz całe menu WCAG, to okno schowa się i pojawi się ponownie treść strony.

Historia POK Prudnik

Historia POK Prudnik

Siedziba Prudnickiego Ośrodka Kultury mieści się przy ulicy Kościuszki 1 A.

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie. 

André Malraux

Obraz:

 

Prudnicki Ośrodek Kultury jest placówką młodą, bo zaledwie trzydziestoletnią. Od 1990 roku służy mieszkańcom gminy, jako miejsce spotkań z kulturą.Jako jednolita instytucja kultury powstał z połączenia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Prudniku, Wiejskiego Domu Kultury w Moszczance, Wiejskiego Domu Kultury w Piorunkowicach  oraz kina „Wyzwolenie” w Prudniku. Uchwałą Nr LV/870/2014 Rady Miejskiej w Prudniku z dnia 30 kwietnia 2014 r. Prudnicki Ośrodek Kultury został połączony z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Prudniku. Zyskał jednak dwie lokalizacje. Biblioteka znajduje się przy ul. Mickiewicza 1,  natomiast Prudnicki Ośrodek Kultury usytuowany został w obiekcie przy ul. Kościuszki 1 A, w rozpoznawalnej rezydencji rodziny Fränkel. Tam znajdują się biura, sala widowiskowo - reprezentacyjna na 130 osób, sale kameralne, wykładowe, plastyczna, taneczne, muzyczna, studio nagraniowe i małe studio telewizyjne. 

W murach tej  wzniesionej  w 1883 roku willi, umiejscowienie Prudnickiego Ośrodka Kultury jawi się jako bezspornie słuszne. Można pokusić się o stwierdzenie, że prudnicka kultura powróciła do źródeł, gdyż rodzina Fränkel uchodziła za wybitnych  koneserów sztuki, ludzi o wyrafinowanym smaku estetycznym i szerokich horyzontach intelektualnych. 

 

 

 

 

 

 

 

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Nasi partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone - POK © 2024 Polityka prywatności RODO Deklaracja dostępności Mapa strony

Webdesing: Logo WebInspiracje

Przeszukaj naszą stronę:

Schowaj wyszukiwarkę

Schowaj menu
Ten link otwiera nową kartę

Link zostanie otwarty w nowym oknie! Wyrażasz na to zgodę?


Otwórz ten link
Schowaj i wróć do strony

Galeria zdjęć:

    Cenimy Twoją prywatność. Zobacz jak dbamy o Twoje dane i poznaj nasze zasady dotyczące przetwarzania informacji.